Novinky
Zobrazit všechny novinky- Úvod
- Lokomotivy
- TT 1:120
- MTB
- TT MTB E499.061 ČSD
TT MTB E499.061 ČSD
- Novinka
- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
TT MTB E499.061 ČSDSkladem 1 ks4 087,00 Kč/ ks3 377,69 Kč bez DPH
Kompletní specifikace
Elektrická lokomotiva E499.0 byla vyvinuta v Škoda Plzeň jako první konstrukce el lokomotivy s licenčními prvky švýcarských firem. V letech 1953-58 bylo vyrobeno 100ks pro ČSD a později ještě kusové modifikace pro SSSR a KLDR. Lokomotivy byly díky rychlosti 120kmh určeny převážně pro osobní a rychlíkovou dopravu. V 90.letech přešly všechny pod ČD a ŽSR, po roce 2010 jsou v provozu poslední stroje jako muzejní exponáty.
Model představuje výrobni nátěr ČSD prvni serie, tmavě modré barvy
| Epocha | III. |
| Délka | 131 mm |
| Hmotnost | 200 g |
| Min. poloměr oblouku | 300 mm |
| Osvětlení | bílá/červená, interiér |
| Digital | Plux16 |
| Zvuk | ne, |
| Počet hnaných náprav | 4 |
| Počet bandáž. náprav | 0 |
| Spřáhlo | šachta dle NEM (standartně krátké spřáhlo) |
Zboží zařazeno v kategoriích



